Blog

Kız Öğrenci Yurdumuzda Güvenlik İçin 7/24 Gece Görüşlü Kamera Sistemi

Evde, sokakta ve her yerde güvenlik önemli bir ihtiyacımızdır. Bu ihtiyacın bilincinde olarak hareket eden Bahçeli Dorm, güvenli ve huzurlu bir ortamın sağlanması açısından güvenliğe dair kapsamlı tedbirler almaktadır. Alınan önlemler yurt protokollerine yüzde yüz uygun ve eksiksizdir. Çocuklarını Bahçeli Dorm'a emanet eden anne ve babaların kaygılarına su serpen güvenlik önlemleri yaşanılabilir bir yurt ortamı için gerekliliktir.

Bahçeli Dorm depreme dayanıklıdır

Bahçeli Dorm, depreme dayanıklı modern bir yapıya sahiptir. Güçlü ve kuvvetli zemin üzerine çıkılan katlarda kullanılan malzeme birinci sınıftır. Zemin etüt ölçümleri yapılarak, depreme karşı dayanıklılık raporu alınmıştır.

Afetlere yönelik hazırlık ve önlemler alınmıştır

Bina veya yurt gibi alanlarda gerçekleşebilecek afetlerin en büyüğü yangındır. Olası bir yangın durumunda can ve mal kayıplarının yaşanmaması adına alınması gereken önlemler söz konusudur. Yangın söndürme talimatnamesi, herhangi bir yangında ilk müdahale ekibinin bulunması, yangın söndürme tüpleri, yangın alarm ve ihbar sistemi yurtlarda bulunması gerekir.

Bahçeli Dorm, en ufak bir yangını haber verecek hassasiyete sahip alarm ve ihbar sistemine sahiptir. Olası yangını haber veren alarm sistemiyle yapılacak erken müdahale sayesinde, kayıplar söz konusu olmadan afet önlenebilecektir.

Kamera sistemleri ve diğer güvenlik tedbirlerimiz

Kamera sistemleri caydırıcı bir teknoloji olarak, toplu yaşanılan veya insan sirkülasyonunun fazla olduğu yerlerde bulunmalıdır. Bahçeli Dorm, birinci sınıf kalitede kapalı devre kamera sistemlerini 7/24 aktif tutarak güvenliği sağlamaktadır. Ayrıca, istihdam ettiği iki bayan güvenlik personeliyle de yurdun güvenliğine katkı sunmaktadır.

Öğrencilerin giriş çıkışlarının kontrol edilmesi açısından parmak izi okuyucu sisteme sahiptir. Öğrenci giriş ve çıkışlarının kayıt altına alınarak herhangi bir durumda erkenden müdahale edilmesi sağlanmaktadır. Öğrencilerimizin yurda gelip gelmedikleri, ne zaman giriş ve çıkış yaptıkları saniyeler içerisinde belirlenebilmektedir.

Yurt idaresi gece nöbeti çizelgesi sayesinde her zaman sorumlu personel tarafından yurt düzeni kontrol edilmektedir. Herhangi bir aksilikte nöbetçi personelimiz tarafından müdahalede bulunularak, öğrencilerimizin 7/24 huzur içerisinde konaklamaları sağlanmaktadır.